Медичні терміни: А Б В Г Д Е Є Ж З І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Цікаві медичні статті:


Основні завдання онкологічного диспансеру
Травматологія
Визначення групи крові
Лікувальні засоби невідкладної допомоги при анафілактичному шоці
Бородавки на п'яті
Ведення новонароджених зі ЗВУР
Піднебіння (Palatum)
Системний червоний вовчак: причини, симптоми, лікування
Вади грудної клітки
Здавлення мозку
Струс грудної клітки
Хірургічне лікування пухлин
Активоване вугілля - перший помічник при розладі шлунку
Кровозамінники
Організація онкологічної служби в Україні
Отримання анатомічних відбитків з беззубої верхньої та нижньої щелеп для виготовлення індивідуальних ложок
Аномалії зубних дуг
Гістогенетична класифікація пухлин
Статистика




На порталі: 2
З них гостей: 2
І користувачів: 0
Головна » Медичні терміни » Медичні терміни на літеру Е » Електролампове виробництво
Електролампове виробництво - галузь промисловості, що виробляє освітлювальні електролампи, радіолампи, електровакуумні прилади і електроннопроменеві трубки.
Електролампове виробництво складається з: 1) виготовлення електродів, 2) знежирення їх кислотою, лугом, ацетоном, трихлоретиленом, 3) покриття електродів оксидами (суміш карбонатів, барію та стронцію з етиловим і метиловим спиртами), 4) нанесення на електроди корунду в метанолі.
У виробництві люмінесцентних ламп і електроннопроменевих трубок використовуються різні люмінофори, при роботі з якими виділяється пил люмінофора. Заварка ламп та трубок проводиться на газових пальниках. Роботи з відкачування повітря з ламп і трубок та заповнення їх ртуттю супроводжуються виділенням в повітря парів ртуті, а при напівавтоматичному відкачці - і розливанням ртуті. На підприємствах електролампового виробництва при недотриманні правил охорони праці та техніки безпеки можливі випадки хронічного отруєння від дії парів ртуті і гострого отруєння від трихлоретилену. Долікарська допомога у випадках отруєння трихлоретиленом полягає в негайному виведенні постраждалих на свіже повітря і дачі кисню (чергування кожні 15-20 хв. Із вдиханням карбогена).
Оздоровчі заходи. Робота з трихлоретиленом повинна проводитися у витяжній шафі з механічною тягою або в ваннах з бортовими відсмоктувачами та з охолодженням. Виготовлення оксидів слід здійснювати в герметичній апаратурі, а нанесення оксидів - на столах з бортовими відсмоктувачами. Пульверизаційному роботи необхідно проводити у витяжних шафах. При протоці ртуті - негайна прибирання її. При виготовленні люмінесцентних ламп необхідно дотримання вимог «Тимчасових санітарних правил по влаштуванню, обладнанню та утриманню заводів (цехів), що виготовляють люмінофори та люмінесцентні лампи». Великому числу працюючих у електроламповому виробництві надається додаткова відпустка.

Електролампове виробництво - галузь промисловості, що виробляє електровакуумні прилади: радіолампи, лампи розжарювання, люмінесцентні, випрямлячі і електроннопроменеві трубки.
Основними несприятливими факторами для працівників електролампового виробництва є наступні. У цеху тугоплавких металів шкідлива пил вольфраму, молібдену, танталу або аерозоль конденсації цих металів; найбільш інтенсивно ці токсичні речовини виділяються при завантаженні і вивантаженні реакторів і печей, розмелі, просіву і куванні. У складених цехах при дробленні, просіву, зважуванні, транспортуванні піску, доломіту, соди, селітри, свинцевого сурику (складових частин скла) може впливати пил цих речовин. У пічному, скловарної залі робочі піддаються впливу високих температур і парів свинцю при виробництві свинцевого скла. У технохіміческіх цехах застосовують різні розчинники (трихлоретилен, метанол, бутилацетат), а також вогненебезпечні речовини (барій, стронцій, церій та їх похідні). Збірка електродів і монтаж малогабаритних вакуумних виробів сполучені зі значним напруженням зору, тому важливе гігієнічне значення має освітлення робочих місць, а також забарвлення обладнання та приміщень.
У виробництві електроннопроменевих трубок і ртутних ламп ДРЛ застосовуються різні марки люмінофорів, які в процесі дроблення, зважування та просіву можуть з'явитися джерелом пилу, що забруднює повітря виробничих приміщень. Ці забруднення можуть стати причиною виникнення у робітників пневмосклерозу.
Процес складання електровакуумних виробів полягає в збірці приладів та вакуумної обробці (відкачці, заповненні приладів інертними газами і в окремих випадках при виробництві люмінесцентних та газорозрядних ламп - заповненні ртуттю). Основний і найбільш серйозною шкідливістю є пари ртуті, які містяться в повітрі виробничих приміщень внаслідок забруднення підлоги і устаткування краплями ртуті при відкачці, наповненні ламп, а також в результаті бою готових виробів.
Оздоровчі заходи. Всі роботи з розчинниками повинні бути механізовані і проводитися у витяжних шафах з мінімально відкритими робочими отворами. Особливу обережність необхідно дотримувати при роботі з метанолом. Всі роботи зі стронцієм, барієм, церієм повинні проводитися при дотриманні пожежної безпеки, без застосування металевих предметів, а всі ємності мають бути скляними або фарфоровими. Технологічні процеси, що супроводжуються виділенням великої кількості пилу (розмел, просівши, зважування, транспортування), повинні бути максимально механізовані, цехи обладнані потужними вентиляційними системами.
Переглядів: 1979
Лінк для публікації на вашому сайті:
Читайте також:
Алкоголізм
Оклюзійна площина
Гіперреактивність бронхів
Гіперсенсибілізація
Фолікулярна ангіна
Діурез
Кріотерапія
Глосит
Імунізація
Коронарографія
Фобія
Ідіосинкразія
Дифузний
Гіпосмія
Народна медицина
Гіпертермія
Гемоглобін
Печія
Ціаноз
Гіпертрофія
Ацидогастрометр
Ковпачок цервікальний
Генезис
Гематогенний
Кератин
Стрептококова заїда
Флюктуація
Безпліддя
Хвороба Моя-моя
Ешерихіози

Акушерство Алергологія Анатомія людини Андрологія
Анестезіологія Біоетика, біобезпека Біологія Валеологія
Венерологія Відпочинок Вірусологія Гастроентерологія
Гематологія Гігієна Гомеопатія Дерматологія
Дієтологія Ендокринологія Епідеміологія Імунологія
Інфекційні хвороби Кардіологія Косметологія Мамологія
МНС Наркологія Невідкладна допомога Неврологія
Нетрадиційна медицина Нефрологія Онкологія Ортопедія
Отоларингологія Офтальмологія Педіатрія Перша допомога
Проктологія Пульмонологія Психіатрія Психологія
Радіологія Сексологія Стоматологія Терапія
Токсикологія Травматологія Шкідливі звички Урологія
Фармакологія Фізіологія Фізична культура Флебологія
Фтизіатрія Хірургія
Корисні лінки: Медичні книги | Медичні обстеження | Анатомія людини