Медичні терміни: А Б В Г Д Е Є Ж З І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Цікаві медичні статті:


Організаційна структура і завдання перинатальних центрів
Хірургічні дієти
Дієта при цукровому діабеті
Комбіноване і комплексне лікування пухлин
Аденома простати: симптоми "незручної" хвороби
Радіаційна розвідка. Засоби проведення
Червоний вовчак: симптоми, наслідки, лікування
Чоловіче безпліддя: симптоми, лікування
Гастрит - хвороба ледачих
Харчування у профілактиці карієсу зубів у дітей
Лікування геморою в домашніх умовах
Методика і техніка переливання крові
Медикаментозне лікування раку
Реабілітація онкологічних хворих
Допустимі навантаження для годуючої мами
Хірургічне лікування пухлин
Сучасні методи та можливості променевої терапії
Застосування променів лазера в хірургії
Статистика




На порталі: 11
З них гостей: 11
І користувачів: 0
Головна » Медичні терміни » Медичні терміни на літеру Д » Дислексія
Дислексія (від грец. : "dys" - складність,утруднення, "lexis" - слово,приставка) - порушення читання. 

Дислексія - це був перший загальний термін, який застосовувався для опису різних проблем навчання.  В кінцевому рахунку ці проблеми були розділені на групи і категорії, щоб можна було описати різні види нездатності до навчання.  Тому ми називаємо дислексію матір'ю різних видів нездатності до навчання.  

З підручника для російських пед. вузов видання 1989 р.  випливає, що дислексія - це часткове специфічне порушення процесу читання, обумовлене несформованістю вищих психічних функцій і виявляється в повторюваних помилках стійкого характеру.  Далі, в тому ж джерелі пояснюється, що розлад читання часто спостерігається у дітей з мінімальною дисфункцією, із затримкою психічного розвитку, з тяжкими порушеннями усного мовлення, з порушеннями слуху біля розумово відсталих дітей.  

"Відсталий!" - це образливе слово абсолютно незаслужено чує в свою адресу, мало не з дитсадівського віку, дитина з різними проявами дислексії.  Від чого ж нормальний в цілому дитина, виявляє в різних областях чималі здібності, стикається з таким неприйняттям оточуючих.  Він може відрізнятися від своїх однолітків нестандартністю мислення, значними успіхами в спорті, музиці, живопису, математики або здатністю до іноземних мов.  Не багато знають, що теорія відносності Альберта Эйнштена, людини з яскравими проявами дислексії, була продуктом десятисекундной роботи його неординарного мислення. 

У Сполучених Штатах Америки також формувався свій особливий підхід до питань дислексії.  В кінці 20-х років д-р Самуель Торі Ортон дав нове визначення дислексії, назвавши її "перехресної латералізації мозку”.  Це означало,що ліва півкуля мозку робило те,що зазвичай повинно було робити праве півкуля мозку, і наоборот. Это була тільки теорія,через деякий час він вирішив,що це не було правильним і припустив,що дислексія це "змішана домінантність півкуль”.  На сьогоднішній день існують різноманітні теорії, що пояснюють ніж дислексія є і що її викликає. 

У 80-ті роки, в США, Рональд Д. Дейвис, будучи сам важким дислектиком, говорить і застосовує поняття дислексія для опису різних проблем навчання.  Всі ці проблеми він поділяє на групи і категорії.  Дислексія для нього стає узагальнюючим терміном, основою для різних видів нездатність до навчання (дискалькулия,дисграфія, СДВ та СДУГ - синдром дефіциту уваги та гіперактивність).  Він пояснює це так.  Прийнято вважати, що люди мислять вербально (словесно).  Однак існують і ті, які мислять образами.  Для такого способу мислення тригером (подразником) стає будь-який символ (буква, слово, карлючка у вигляді коми і т. д і т. п. ) і це відбувається, як правило, у початковій школі в період знайомства з алфавітом, читанням і листом.  

Кожен раз, коли така дитина, яка мислить образами, буде зустрічатися з вербальними символами, він буде відчувати стан дезорієнтації. 

Таким чином, дислектики це люди, які перебувають у стані дезорієнтації, т. е. когда людина сприймає символи в спотвореному вигляді.  В такому стані стає важко, або неможливо писати і читати.  

Рональд Р. Дейвис визначає дислексію так:

"Дислексія - це продукт думки і особливий спосіб реагування на відчуття сплутаності свідомості ". 

Дуже важливо якомога раніше розпізнати ці стани, допомогти дитині і скорегувати його на самому першому етапі навчання, тоді дислексія перестане бути перешкодою при читанні, листі та при виконанні інших життєво важливих завдань. 

Дитина з ознаками дислексії цілком нормальний в інтелектуальному відношенні.  На сьогоднішній день однозначно зрозуміло, що нестандартне мислення людей з проявами дислексії дозволило зробити їм великі відкриття, такі як теорія відносності Альберта Ейнштейна, лампочка Еддісона - все це лише невеликий перелік продукту творчого мислення людини з дислексією. 

Унікальність методики Р. Дейвиса, крім того що її обґрунтуванням займався сам людина, яка пройшла через перешкоди прояви дислексії, і тому заснована на особливому підході навчання дітей і дорослих, має високу результативність і за дуже короткі терміни повертає впевненість у собі. 
Переглядів: 2149
Лінк для публікації на вашому сайті:
Читайте також:
Скронево-нижньощелепний суглоб
Гематологія
Гіпертрихоз
Жовчогінні засоби
Синдром Герcтмана
Запори
Бокова оклюзія
Єдиний шлуночок
Адаптація
Іннервація
Виразка шлунка
Рух Беннетта
Виразка тропічна
Біопсія
Вітаміни
Гіпервітамінози
Лінгвалізована оклюзія
Гіперреактивність бронхів
Дерматологія
Гіперемія
Гіперплазія
Жовчні пігменти
Цитогенетика
Алкоголізм
Кров
Гістологія
Хвороба недостатності
Інфузійна терапія
Електротравма
Ін'єкційні контрацептиви

Акушерство Алергологія Анатомія людини Андрологія
Анестезіологія Біоетика, біобезпека Біологія Валеологія
Венерологія Відпочинок Вірусологія Гастроентерологія
Гематологія Гігієна Гомеопатія Дерматологія
Дієтологія Ендокринологія Епідеміологія Імунологія
Інфекційні хвороби Кардіологія Косметологія Мамологія
МНС Наркологія Невідкладна допомога Неврологія
Нетрадиційна медицина Нефрологія Онкологія Ортопедія
Отоларингологія Офтальмологія Педіатрія Перша допомога
Проктологія Пульмонологія Психіатрія Психологія
Радіологія Сексологія Стоматологія Терапія
Токсикологія Травматологія Шкідливі звички Урологія
Фармакологія Фізіологія Фізична культура Флебологія
Фтизіатрія Хірургія
Корисні лінки: Медичні книги | Медичні обстеження | Анатомія людини