Медичні терміни: А Б В Г Д Е Є Ж З І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Цікаві медичні статті:


Лікування геморою в домашніх умовах
Дієта при цукровому діабеті
Аденомиоз матки : лікування травами
Організаційна структура і завдання перинатальних центрів
Гастрит - хвороба ледачих
Методика і техніка переливання крові
Неврастенія
Борсуковий жир: склад, корисні властивості, застосування
Гострий гематогенний остеомієліт
Чистотіл. Застосування, корисні властивості, лікування
Аденоїдні розростання
Седативні засоби. Стоматологія.
Хірургічні дієти
Життя без проблем або як лікувати геморой
Сучасні методи та можливості променевої терапії
Хірургічне лікування пухлин
Філософія дисципліни та спеціальності
Неправильний прикус
Статистика




На порталі: 9
З них гостей: 9
І користувачів: 0
Головна » Медичні терміни » Медичні терміни на літеру Д » Дископатія
Дископатія - цей термін так багатьом знайомий і переданий з уст в уста, що, як у грі «зіпсований телефон», він сильно став збоченим і став не завжди пізнаваним. 

Взагалі, поняття «дископатія» має збірний характер і означає різноманітні зміни з боку міжхребцевих дисків, при цьому тип і глибина змін відіграють вирішальну роль для вибору лікування. 

Хребет нагадує залізничний склад, в якому замість вагонів хребці, а замість буферних зчеплень суглоби і аммортизаторные диски.  До завдань останніх належить забезпечення рухливості і міцності хребта.  Диски захищають хребці від травм при стандартній вертикальної навантаженні, з якою людина стикається постійно: і під час занять спортом, при виконанні звичайної роботи, і навіть під час ходьби.  Це навантаження зростає у людей з надмірною вагою. 

Диск складається з щільної желеподібної маси, оточеній фіброзним кільцем (капсулою).  Це міцне освіта чудово справляється з покладеними на нього обов'язками.  Надмірне навантаження на хребетні диски може виникнути з різних причин, наприклад, в зв'язку з травмою (у молодих і літніх) або обмінних порушень і ослаблення тканин хребта (у літніх).  В цьому випадку спочатку виникають внутрішні надриви капсули диска.  Він змінює свою форму, злегка випинається і пережимає корінці поруч розташованих нервів.  У більш важких випадках виникає повна грижа диска. 

Симптомами деформації диска є біль.  В медицині вони називаються дискогенными корінцевим болем.  Фактично, більшість болів у попереково-крижовому, шийному і грудному відділах хребта вважаються корінцевим.  До них належать знаменитий попереково-крижовий радикуліт, не менш знаменитий ішіас і їх численні більш скромні побратими.  Не треба забувати також і про болях, пов'язаних з артрозом хребетних суглобів, частіше зустрічаються в шийному відділі хребта.  Але давайте повернемося до термінології.  Ви здивуєтеся, але описані деформації дисків мають ще більш відома назва - остеохондроз.  Ось тепер ми розставили всі крапки над "і" - остеохондроз і дископатії це практично одне і те ж. 
Клінічний діагноз остеохондрозу зазвичай досить простий.  Тим не менш, визначення ступеня змін дисків значно більш складна справа.  Головними методами діагностики вважаються рентгенівські дослідження.  Але практика показує, що рутинна рентгенографія в цих випадках менш інформативна.  Значно більш точною є комп'ютерна томографія (СТ), магнітно-ядерна дослідження(MRI) і мієлографія, що дозволяють оцінити стан кожного хребця, міжхребцевих дисків і зчленувань і навіть спинного мозку. 

Академічна медицина віддає перевагу застосовувати при незначних выпячиваниях дисків знеболюючі засоби у вигляді пігулок і блокад, а у випадках повної грижі міжхребцевого диска - хірургічне втручання.  

Останні роки пріоритет щодо лікування дископатий належить великій армії мануальних терапевтів, хиропракторов, остеопатії, які непогано справляються з цією проблемою.  При цьому виняткового значення набуває правильна оцінка ступеня руйнування дисків, можливості мануальної терапії та досвід спеціаліста.  На жаль, нерідко зустрічаються випадки неправильного трактування стану хворого з боку хиропрактора і переоцінки ним власних можливостей, що може призвести до небажаного результату.  Крім того, мануальна терапія є методом механічного впливу, що для патології хребта явно недостатньо.  Мануальні впливи необхідно поєднувати з глибокої фізіотерапією, що дозволяє відновлювати хребет на рівні фізіологічних процесів. 
Переглядів: 4124
Лінк для публікації на вашому сайті:
Читайте також:
Гіперкінез
Прийнятна оклюзія
Виразка тропічна
Вилочкова залоза
Гіперреактивність бронхів
Каверна
Деменція
Функціональна оклюзія
Гемоторакс
Зорові ілюзії
Гемодинаміка
Гастроінтестинальний
Кровообіг
Оклюдатор
Агар
Лакунарна ангіна
Абулія
Аглосія
Капіляри
Зондування
Гематурія
Яворського клітини
Ювеноїди
Абсорбція
Ангіогемофілія
Вульва
Кровозамінники
Дисбактеріоз
Сагітальний суглобовий шлях
Дерматологія

Акушерство Алергологія Анатомія людини Андрологія
Анестезіологія Біоетика, біобезпека Біологія Валеологія
Венерологія Відпочинок Вірусологія Гастроентерологія
Гематологія Гігієна Гомеопатія Дерматологія
Дієтологія Ендокринологія Епідеміологія Імунологія
Інфекційні хвороби Кардіологія Косметологія Мамологія
МНС Наркологія Невідкладна допомога Неврологія
Нетрадиційна медицина Нефрологія Онкологія Ортопедія
Отоларингологія Офтальмологія Педіатрія Перша допомога
Проктологія Пульмонологія Психіатрія Психологія
Радіологія Сексологія Стоматологія Терапія
Токсикологія Травматологія Шкідливі звички Урологія
Фармакологія Фізіологія Фізична культура Флебологія
Фтизіатрія Хірургія
Корисні лінки: Медичні книги | Медичні обстеження | Анатомія людини